Ya Tutarsa mı?

Milliyetçi arkadaşların son kopyala-yapıştır planı: 90’ların koşullarını aynen sağlayabilirsek, aynı sonuçları elde edebilir, mutlu/güzel günlere geri döneriz. E peki bu da tutmazsa, nereye kadar kopyala-yapıştırlara devam edeceksiniz; Havva ve Adem elma yiyip, cennetten atılmıştı, bütün herkese zorla elma yedirelim mi? Arkadaşlar bu planlarınız yüzünden insanlar ölüyor, farkında mısınız?

Yeni çağda birilerinin diğerlerinden üstün olduğu bir sistemi işletebilmenin imkanı yok, milliyetçiliği yeni çağa uygun hale getirmelisiniz. “Ama bizim bildiğimiz tarihte hep birileri diğerlerinden üstündü” diyeceksiniz. İyi de söz konusu tarihte yaz-kış diye mevsimlerde vardı, şimdi öylemi bir gün yaz, bir gün kış, herşey değişiyor ve değişime ayak uydurabilenler yeni çağa geçebilecek ve maalesef herkes geçemeyecek.

Bu arada Kürt halkına, milliyetçilere destek olmadıkları için teşekkür etmek isterim. Özellikle kendi milliyetçisine karşı durmak yürek isteyen bir iştir ve demokrat olmanında gereğidir. Yeni çağda bunun karşılığını fazlası ile alacağınızdan emin olabilirsiniz.