Düşük ram modu

Android Go’dan alınmış bu mod ile düşük ramli android telefonların daha akışkan olmalarını sağlıyormuş. Normalde Orea sistemleri için yapılmış olan bu mod KitKat 4.4 ile beraber sunulmaya başlandığı için bizim KikKat romlarda da çalışıyormuş. Denemek isteyenler için kurulum dosyasının indirme linki: https://yadi.sk/d/8XwxxFv-3USGBk

Kurduktan sonra kaldırmak isterseniz: https://yadi.sk/d/vHkY3qngAcen0Q

Piranha Zen için Miui v9 Global Romu

Merhaba arkadaşlar, miui v9 ayarlar kısmındaki sorun ile uğraşırken, Global romunu buldum. İçerisinde bir çok dil var ama önceki yayınladığım v9’dan eksik uygulamaları var (micloud, jjhome, MiGalleryLockscreen gibi). Bir artı olarak ayarlara “Sistem uygulamaları güncelleyici” eklenmiş. Bu özelliği bir update olarak önceki v9 romuna da ekleyeceğim. Eğer değişik dillere ihtiyacınız olursa diye (özellikle italyadaki kullanıcılar için 🙂 ) bu romu ekledim. Diğer v9 romunu yüklediyseniz bunu kurmanıza gerek yok, ikisi de aynı tabanı kullanıyor. Okumaya devam et “Piranha Zen için Miui v9 Global Romu”

Piranha Zen için MIUI v9 Romu

Evet uzun bir aradan sonra Miui 9 romu ile döndüm.  Aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz. Büyük bir hata görünmüyor yanlız wifi hotspot ayarlar kısmı hata verip kapatıyor, çözümü için dili ingilizce yapıp, hotspot ayarlardan şifresini ayarlayıp, dili tekrar türkçe yapabilir ve hotspot’u kısayolundan açıp kapayabilirsiniz.

ROM OS Version: 4.4.2 KitKat
ROM Kernel: Linux 3.4.67

Rom iyi gözüküyor. v8’deki video alakalı (whatsapp’ta görüntülü görüşme yapılamaması gibi) sorunlar bunda yok. Okumaya devam et “Piranha Zen için MIUI v9 Romu”

Piranha Zen için MIUI v8 Romu

Arkadaşlar, MIUI Stable v8.0.1.0 romu kullanımınız için hazır. Aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz. Bir hata görünmüyor ama çok fazla özelliği olduğu için hepsini deneyemedim tabi.

ROM OS Version: 4.4.2 KitKat
ROM Kernel: Linux 3.4.67

Romun stabilitesi çok iyi, miui’nin klasik sorunu olan galeri takılması ve Türkçede kamera çekim önizlemesinin çalışmaması bu sürümde yok. Okumaya devam et “Piranha Zen için MIUI v8 Romu”

Piranha Zen için MIUI v7 Romu

Arkadaşlar beklediğiniz için, çok fazla deneyemedim ama ana özelliklerini denediğim MIUI v7 romu aşağıdaki linktedir.

ROM OS Version: 4.4.2 KitKat
ROM Kernel: Linux 3.4.67

Öncelikle romun stabilitesi çok iyi, ama klasik miui sorunları bunda da var. Örneğin, galeri Türkçe dilinde resimleri getirmiyor, ingilizce kullanmak gerekiyor. İlk kurulum esnasında wifi kısmı siyah gözüküyor, atla’ya basıp, telefon açıldıktan sonra wifi ve diğer ayarları yapabilirsiniz.

Romun çok fazla özelliği var hepsini deneyemedim ama başlıcaları çalışıyor gözüküyor. Usb’den bağladığınızda bildirim panelinde bağlantı seçenekleri çıkıyor, mtp ile dosya transferi yapabilirsiniz ama mtp’yi kaparsanız bir daha seçenekler gözükmüyor, o yüzden roma 3rd party bir program ekledim, o program ile seçenekleri tekrar görebilirsiniz.

Kendi kamerasının kalite ayarları klasik romlardan farklı olduğu için 8MP’de bıraktım, bir denersiniz, eğer gerekli olursa 16MP için bir update veririm. Okumaya devam et “Piranha Zen için MIUI v7 Romu”

Piranha Zen için Xperia Z3 Romu

GM Discovery’den Zen’e taşıdığım, 16MP kamera ve şarj sorunu çözümünü eklediğim Xperia Z3 romuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu romun da orjinal kamerası en fazla 8MP gösteriyor. Ama başka bir kamera yüklerseniz 16MP olarak görecektir.

  • Xperia’nın orjinal saati var, fakat telefon kapalı iken alarm çalmıyor. Eğer telefonunuzu gece kapatıyor iseniz, başka bir saat uygulaması (örneğin Lite-Kattaki DeskClock.apk) kurmanız lazım.
  • Sony uygulamalarına güncelleme gelebiliyor, Xperia klavyeyi güncellemeyin, durdu hatasına neden oluyor. Diğerleri güncellenebilir.
  • Son uygulamaların hepsini telefonu sallayarak sonlandırabiliyorsunuz (shake&brush).
  • Müzik sesi, xLOUD özelliği açık ise ilk birkaç saniye yüksek başlayıp, sonra iniyor.
  • Smart Connect çok stabil değil ama kaldırmadım.
  • Rom yapımcısından birkaç not: Romda Tema desteği yok. Eğer uygulamalarınızı SD Karta taşıyacaksanız önce system/priv-app/Home.apk yı sd kartınıza taşıyın.(Yeniden başlatınca uygulamaların launcher dan kaybolma sorununun çözümü budur.) Rom ART desteği yok.
  • Diğer uygulamalar düzgün çalışıyor.

Okumaya devam et “Piranha Zen için Xperia Z3 Romu”

Piranha Zen için LolliCraft Romu

Zen’e taşıdığım, 16MP kamera ve şarj sorunu çözümünü eklediğim LolliCraft romuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Romun orjinal kamerası en fazla 8MP gösteriyor, denemeniz için kaldırmadım. Ama başka bir kamera yüklerseniz, 16MP olarak görecektir. LolliCarft ayarlar içerisindeki weather ve custom background özellikleri çalışmamaktadır. Orjinalliği bozulmasın diye çıkarmadım. Bunlar haricindeki tüm özellikleri çalışmaktadır. Özellikle bildirim paneli kısmı güzel olmuş (ayarlardan rengi de değiştirilebiliyor). Onun haricinde Mystic roma çok benziyor. Görüntülü konuşmadaki düğme yerlerini de düzelttim.

ROM OS Version: 4.4.4 KitKat (Lollipop arayüz)
ROM Kernel: Linux 3.4.67
Okumaya devam et “Piranha Zen için LolliCraft Romu”