Recovery mod yükleme*

1. Recovery mod dosyalarını indirin ( https://yadi.sk/d/NU3q0gZxtYCEh ),
2. İndirdiğiniz PiranhaROM.rar’daki dosayları masaüstüne çıkarın,
3. Bilgisayarınızdan sürücü imzalama özelliğini devre dışı bırakın,
4. MTKUsbAll klasörünü açın, New inst. 8×64 klasörüne girin,
5. Bilgisayarınıza uyumlu (32 yada 64 bit) sürücü dosyasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın, uyarı alırsanız Yinede Yükle seçeneği ile devam edin,
6. SpFlashTool klasörüne girin, Flash_tool.exe dosyasını çift tıklayıp çalıştırın,
7. Açılan menüden Scatter_Loading seçeneğine tıklayın,
8. Açılan pencereden masaüstüne çıkadığınız Zen Recovery klasörüne girin,
9. MT6589_Android_scatter_emmc.txt dosyasını seçin,
10. Recovery yazısının üstüne tıklayın,
11. Açılan pencereden Zen recovery klasörü içinde bulunan Zen recover.img dosyasını seçin,
12. Download seçeneğine tıklayın, gelen uyarıda Evet seçeneğini seçin,
13. Telefonun bataryasını çıkarıp USB kablo ile bilgisayar bağlantısını yapın, sürücüler yeni yüklendiğinde yükleme yapmaya bilir bu durumda Stop seçeneğine basın, bilgisayar bağlantısını kesin, Tekrar 12. Adımdan başlayın,
14. Yükleme bittikten sonra pencereleri kapatın,
15. İndirmiş olduğunuz Custom Yazılımı (rom) hafıza kartınıza kopyalayıp hafıza kartını telefona takın,
16. Önce Ses+ tuşunu sonra Power tuşunu basılı tutun,
17. Piranha logosu açıldıktan sonra Ses+ ve Power tuşunu bırakın,
18. Ses- tuşunu kullanarak -Wipe Data/factory reset seçeneğine gelin, Power tuşuna basın,
19. Ses- tuşunu kullanarak -Yes-Wipe all user data seçeneğine gelin, Power tuşuna basın, işlemin bitmesini bekleyin,
20. Ses- tuşunu kullanarak -wipe cache partition seçeneğine gelin, Power tuşuna basın,
21. Ses- tuşunu kullanarak -install zip seçeneğine gelin, Power tuşuna basın,
22. Power tuşuna tekrar basın,
23. Ses- tuşuyla hafıza kartınıza yüklediğiniz Custom Yazılım (rom) dosyasını seçip Power tuşuna tıklayın, Öernekteki: Zen 4.4.zip,
24. Ses- tuşunu kullanarak Custom Yazılım (rom) dosyasına gelip Power tuşuna basın, (Örnekteki: -Yes-Install Zen 4.4.zip)
25. Yükleme bitene kadar bataryayı çıkarmayın, cihaza müdahale etmeyin, Yazılım (rom) klasör şekilnde inmişse ve içinde 1 den fazla zip dosyası varsa 1. yükleme bittikten sonra 2. ve diğer yüklemeler için 21. adıma geçin. 
26. Yükleme bittikten sonra +++++Go Back+++++ seçeneğine gelip Power tuşuna basın, açılan menüde tekrar Power tuşuna basın telefon kapanıp tekrar açılacaktır. 
 
Not: İlk açılış uzun sürebilir 4-8dk bekleyin.
* Piranha yetkilisinin bloğundan alınmıştır

“Recovery mod yükleme*” için 17 yorum

    1. Email adresiniz açık alanda gözükmesin diye ben yıldız yaptım. Eğer bir sorunuz varsa buradan yardımcı olmaya çalışayım, hem belki aynı sorun ile karşılaşan başkalarına da yardımcı olur.

 1. selamunaleyküm hocam pc windows 7 sürücü imzasını nasıl devredısı bırakırım. acılırken f8 f2 onları denedim hocam

  1. Microsoft yetkilisi Windows 7 için nasıl yapılacağını şöyle açıklamış:
   “Başlat => Tüm programlar => Donatılar => Sistem araçları => Komut istemi (Komut istemi’ni üzerinde sağ tıklayarak “Yönetici” olarak açmalısın) açılan dos ekranına.
   bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS => ENTER
   bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON => ENTER
   İşlem başarı ile tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattığında sürücüler için imza korumasını kaldırmış olacaksın.”

 2. merhaba iyi geceler.
  cihaza recovery mod girmiyordu talimatları uygulayarak yükledim ama söyle bi sorun oluştu cihaz hiç acılmaz oldu sarj da almıyor.ne yapmam lazım yardımlarını bekliyorum. su an cihazın ekran işiği bile yanmıyor acmaya calıstıgımda 🙁

  1. Şöyle internette bir araştırdım, sizin başınıza gelen “hard brick” dedikleri şey sanırım. Başka bir cihaza ait romun yüklenmesi veya preloader’ı silmek ile oluşur gibi açıklamalar yazılmış. Eğer bilgisayar telefonu hiçbir şekilde görmüyorsa preloader gitmiştir diye yazmışlar. Teknik servise gitmesi gerekiyor olabilir.

   1. Cevabınız için teşekkürler. Bilgisayar görüyor cihazı. Yükleme yapmaya çalıştığım da yükleniyor gözüküyor ama işte yükleme sonrası hiç bir tepki vermiyor cihaz. Cihaza direk rom yükleme yapabilir miyim. Düzelmez şansı varmı

    1. Rica ederim. Yüklemeden kastınız recovery yükleme sanırım. Yükleme bittikten sonra usb kablosunu çıkarıp, pili takıp, ses+ ve güç düğmelerine aynı anda basıp, logoyu gördüğünüzde düğmeleri bıraktığınızda recovery ekranına gidiyor mu?

     1. Aynen recovery yükleme yapılıyor. Cihazı görüyor bilgisayar. Dediğinizi yaptığımda cihaz hiç tepki vermiyor. Ekran ışığı bile yanmıyor. Çalışan cihazı bozdum galiba.

     2. ilginç bir durum, telefonun hiç bir tepki vermemesi (ne ekran ne bildirim ışığı) ilginç, acaba pilin şarjımı bitti diyeceğim.

      SP Flash tool ile recovery yüklerken, preloader yazan yer için bir dosya seçip yanına çek koymadınız değil mi? Hoş bunu yapmış olsanız bilgisayar telefonu hiç görmezdi.

      Daha önceki sorunuza cevap olarak; SP Flash tool ile rom da kurulabilir ama klasik zip dosyaları ile değilde ona özel hazırlanmış dosyalar ile yapılabilir. piranha yetkilisinin sitesinde bu tür dosyalardan var ( https://fullteknikdestek.blogspot.com.tr/2016/03/zen.html) Bu linkteki 4.2 rar dosyalarından birini indirip, içindeki klasörü masaüstüne çıkartıp, SP flash tooldaki scatter-loading tuşuna basıp, bu çıkan klasör içindeki scatter dosyasını seçince, alttaki alanları otomatik kendi dolduruyor. Kurulum esnasında bilgisayarın elektriği gitmemeli tabi. Ama bu tür bir kurulumun yararı olur mu bilemiyorum, ayrıca bu yöntem bazen imei no silinmesi gibi sorunlara neden olabiliyormuş.

 3. Merhaba Mustafa bey. Bugün dediğimiz işlemi yaptım. Yükleme işlemi tamamlandı. Ve cihaz şuan ışığı yanıyor ama açılmıyor. 4.4.2 sürümü indirmiştim. Şuanda 4.2.1 sürümü indiriyorum. Cihazda en son o Sürüm vardı. Yani sonuç 4.4.2 yükledim. Cihaz ışığı yanıyor sönüyor. Recovery ekranına girmeye çalışıyorum onda da aynı tepkiyi veriyor. Önerebilecegin başka bir yol kaldımı bu durumda.

  1. İndireceğiniz 4.2 telefon ile gelen orjinal yazılım, orjinalde recoverye girebiliyormuyduk hatırlamıyorum ama telefonun açılması gerekir. Cihaz ışığı derken ekran ışığı mı yoksa yukardaki bildirim ışığı mı?

 4. tamamdır.:)))) ellerine sağlık oldu düzeldi 4.2 yükledim acıldı şimdi catır catır çalısıyor :))))

 5. Var var ama üzerime senin recovery kurdum süper oldu. Demedim çoğunu maşallah romlar harika 😊😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir