“Rom Portlama” için 62 yorum

 1. Birde abi apklere values klasöründeki dosyaları türkçeye çevirip values-tr olarak atıyoruz.Ancak yinede görünmüyor türkçe dil.Values klasörü dışında bir yere ekleme yapıyor muyuz acaba ?

  1. Romun framework’ün de türkçe var mı, yani settings de türkçe seçilebiliyor mu? values-tr içindeki strings.xml’i türkçeye çevirip apk’yı sorunsuz build yapabildi mi?

 2. Abi sorun şu resources.arcs de türkçe dil görünmüyor yani ne kadar values-tr eklesek de görünmüyor.Resources.arsc dosyasına dil ikonunda görünmüyor.Oraya nasıl tr dil eklenir.

  1. apktool ile decompile edince resource.arsc içindekiler okunur hale geliyor, values-tr ekleyip, apktool ile build yapıp, sonra oluşan apk’yı yeniden decompile yaptığında values-tr gözükmüyor mu? Aslında ayrıntılı olarak tam ne yaptığını bir anlatırsan yararı olur.

   ek: şimdi bir apk’ya türkçe ekledim, build yaparken error verdi, strings.xml içindeki bir satırda yanlışlıkla string> kısmının < işareti silinmiş. onu ekleyince sorunsuz build yaptı ve türkçe olarak çalıştı.

 3. Abi alice project kulanıyorum.Şuana kadar iyi.Birkaç ufak tefek sorun var.Birkaç gün sonra bu romla ilgili görüş ve öneri paylaşırım…

  1. Hakan, alice diğerlerine oranla biraz daha az stabildi diye hatırlıyorum, en hızlı rom diye arkadaşlar portlamamı istemişlerdi. Lite-kat ve lollicraft daha stabil gibiler.

 4. abi valla 3 gündür muhteşem gidiyor.antivirüs ve uygulama sonlandırıcı vs. programları durusu programını devre dışı bırakıyor ondan hızlı şarj tüketimi var.bu programları sildim şarj sorunu bitti.Birde şarj %100 olunca arkadaşlar rom atarsa şarj sornu yaşanmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir